ליהיא בסלר

אדריכלית, בוגרת תואר B.Arch בבצלאל, אקדמיה לאומנות ועיצוב בירושלים.

עוד טרם סיום לימודיה האקדמיים, עסקה בתכנון ועיצוב בתי מגורים וחללים מסחריים.

מאז סיום לימודיה תכננה והייתה שותפה לתכנון ועיצוב מס' רב של פרויקטים, על קשת רחבה של תחומים בארץ ובחו"ל ובכללם:
חללים מסחריים גדולים, משרדים, אולמות תצוגה, בתי מגורים צמודי קרקע ודירות.
חלק מהפרויקטים פורסמו באתרי אינטרנט לקהל יעד מקצועי.

בידי ליהיא ערך מוסף מובהק בפרקטיקת הביצוע כצאצאית למשפחה ותיקה של קבלני ביצוע, יזמים ושמאי מקרקעין אשר זמינים בכל רגע נתון למענה בכל סוגיה הן בתחום הביצוע והן בתחום התכנון והכלכלה.

תפיסת העולם והגישה המנחה של ליהיא, מתאפיינת בתכנון אשר שם בראש ובראשונה את רצונות הלקוח, צרכיו אופיו ותקציבו. כל זאת בשילוב עם יושרה, ואמונה בדרך המקצועית והאומנותית שלה.

תשוקתה למקצוע ניכרת כבר מרגע המפגש הראשון, הן אם מדובר בפגישת ייעוץ ממוקדת ועניינית והן בליווי מלא בפרויקט בכל סדר גודל.

התכנון והעיצוב מתבצע תחת תפיסה מערכתית רחבה החל מהתכנון האדריכלי, דרך עיצוב הפנים ושמירה על פונקציונאליות, עד לרמת הפרטים הקטנים והמדוקדקים בחומרי הגמר.

התהליך מתחיל בפיתוח פרוגרמה מילולית מפורטת של רצונות וצרכי הלקוח, בחינת חלל התכנון או המגרש וזכויות הבנייה.

בהתאם לממצאים המתקבלים, נערכות מספר סקיצות רעיוניות, מהן בוחר הלקוח את הקווים המנחים לפרויקט בהתאם לכל הרצונות של הלקוח ותחת המגבלות התכנוניות והתקציביות הקיימות, בעזרת שימוש בהדמיות תלת ממדיות, מספר סקיצות או פגישות כמעט ללא הגבלה.

מכאן מבשיל הרעיון התכנוני והעיצובי בשיתוף מלא של הלקוח עד לכדי סט תכניות ביצוע מפורט ומלא, כך שתהליך הבנייה יבוצע באופן שותף וללא שינויים מהותיים הכרוכים בעלויות לא צפויות.

בהצלחה!